capricios (capricios) wrote,
capricios
capricios

Революція 2011

У той час, коли український уряд розповідає нам, як життєво необхідні Ненці ринкові реформи, а також малює світлі перспективи капіталізму, у самих країнах переможного капіталу – від США до Європи – сотні тисяч людей виходять на вулиці.

Багато з них тримають червоні прапори і співають "Інтернаціонал". Дехто підпалює урядові будівлі. І всі разом вимагають відмовитись від буржуазних відносин між людьми.

І всі разом прагнуть більш справедливого світу. Вони прагнуть припинення воєн і поваги до національної самобутності. Бо світовий капіталізм – це нескінченні війни і уніфікація всіх людей під стандартні бізнес-плани.

Виявляється, капіталізм – це не сите і безтурботне життя, яке ми бачили у імпортних телесеріалах.

Капіталізм – це невідворотні періодичні кризи, величезна прірва між працюючими і паразитуючими, дешева і голодна робоча сила у країнах третього світу і пишні святкування успішних банкірів, інвесторів, металевих та газових магнатів як з першого, так і з третього світів.

Зрештою, це – відсутність медичного страхування для одних і океанські яхти для інших.

Втім, до українців капіталізм вже прийшов. Прийшов у вигляді приватизації, коли раптом все "загальнонародне" майно опинилося в руках колишніх комсомольців та "кооперативників".

Прийшов, коли бізнесмени піднімають ґвалт, якщо їм знижують хоч на один відсоток 300%-ву рентабельність у той час, коли водії київських, житомирських і харківських тролейбусів не отримують зарплатню, а працівники Полтавського ГЗК – законну пенсію.

Капіталізм в Україну прийшов у вигляді конфіскації банками майна громадян, які не спроможні повернути кредит під час кризи, у вигляді підвищення пенсійного віку, у вигляді підвищення приватизованими підприємствами тарифів на комунальні послуги, у вигляді тіньових схем бізнесу.

Зараз капітал хоче забрати в українців останнє, що у них залишилось. Землю.

Капітал говорить, а уряд за ним повторює: треба спростити життя приватному бізнесу (наприклад, зменшити йому податки) і тоді економіка стане ефективнішою, а багаті поділяться своїми прибутками.

Але суть капіталізму не у ефективному виробництві, не у благодійництві, а у прибутку, який досягається будь-якими засобами, навіть злочинними.

Далі

Tags: Мнение, политика
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments