capricios (capricios) wrote,
capricios
capricios

Єпископ Євстратій про підготовку до діалогу

У Київський Патріархії дали коментар щодо очікувань від підготовки до діалогу з УПЦ (МП). В інтерв’ю УНІАН голова інформаційно-видавничого управління Київської Патріархії єпископ Євстратій відзначив, що в УПЦ КП сподіваються, що підготовчі зустрічі будуть сприяти зближенню православних віруючих різних юрисдикцій, а також «подоланню ворожнечі між віруючими Московського та Київського Патріархату, яка нажаль зараз існує».

«Щоб люди, які сповідують одну православну віру, починали вчитися бачити один в одному не ворогів, а все таки братів і сестер. Нехай таких, що в чомусь не є однодумцями, але сповідують одну православну віру», - підкреслив владика Євстратій.

Разом із тим, він навів приклад діалогу між РПЦ МП і Російською Православною Церквою Закордоном, що перебували у відносинах схожих на ті, що існують нині між УПЦ (МП) та УПЦ Київського Патріархату. «Цей діалог тривав понад 7 років – від того часу, як він був започаткований, до того часу, як були підписані документи про єдність РПЦ і РПЦЗ.

Поспішати не потрібно. Краще працювати ґрунтовно, з баченням певної перспективи. Але з іншого боку, необхідність діалогу не тільки назріла, але й перезріла. Церква перебуває у розділеному стані вже майже 20 років, і всі усвідомлюють, що цей стан є ненормальним. У нас вже є згода з УПЦ в тому, що цей стан не нормальний і його треба долати», - зазначив єпископ Євстратій.

Коментуючи скептичні оцінки щодо перспективи зазначеного діалогу, голова інформаційно-видавничого управління Київської Патріархії нагадав, що це поки що не сам діалог, а підготовка до нього, «бо питання, які існують між УПЦ (МП) і Київським Патріархатом, дуже складні».

«Якщо дивитися з людської точки зору, можна думати про цей діалог скептично. Але я, наприклад, дивлюся на діалог з точки зору того, чи відповідає справа волі Божій. Господь заповідав, щоб Його Церква була єдина – в вірі, в молитві. І те, що ми робимо, спрямоване на подолання ворожнечі. Тобто це є справа миротворча, а миротворчість угодна Богові. З рештою, не ми, і не своєю мудрістю або знаннями, зможемо об’єднати Церкву. Тому що Церква не людська – вона Христова, і Він, як Глава Церкви, сподіваюся, буде нам допомагати, наставляти, давати нам правильні думки, направить нашу спільну працю в русло, яке буде корисне Церкві України, і буде сприяти подоланню розділення», - підсумував владика Євстратій.

Tags: УПЦ КП
Subscribe

 • как красиво!

  оказалось, просто реклама сайта... http://www.rechi.ua/brend/les-nereides

 • красиво

  здесь еще Обручальные и помолвочные кольца.

 • (no subject)

  В одном из супермаркетов "Лелек" открылся магазинчик украшений "Скифская этника". Зашла сегодня, посмотрела. Интересно, что они…

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments