capricios (capricios) wrote,
capricios
capricios

Капітал убиває

Пам'яті розстріляних казахських робітників

Тоді, як грім під час негоди

Впаде на голови катів,

Нам сонце правди і свободи

Засяє в тисячах вогнів.

"Інтернаціонал", переклад Миколи Вороного

Раніше в країнах СНД – Україна, Грузія, Росія, Білорусь, Киргизстан – учасники протестів проти олігархічних і авторитарних режимів наголошували передусім на захисті громадянських прав. Сьогодні ж ці протести набувають усе більш соціального змісту. На вулиці українських, казахських і грузинських міст виходять люди, які говорять про роботу, зарплату, пенсії, доступну освіту.

На зламі 80-90-х минулого століття, у країнах колишнього СРСР відбулася зміна соціальної системи. Суспільство було поділене на соціальні групи. З одного боку, "фаворитів" – великих капіталістів, топ-менеджерів та вищу номенклатуру. З іншого, соціальні групи "аутсайдерів" – робітників, селян, студентів, безробітних, пенсіонерів, дрібних підприємців.

Задля збереження свого економічного й політичного панування великий капітал впровадив нам президентський авторитаризм як політичну систему, і ліберальні економічні концепції – як ідеологічне підґрунтя свого панування. Суть цих концепцій зводиться до індивідуальної економічної свободи у формі абсолютного права власності та свободи підприємницької діяльності. Функції суспільного регулятора в цій моделі покладено на ринок.

Запропонований суспільний порядок оголошувався ідеологами світового капіталізму та ідеологами ринкових реформ у країнах Східної Європи та пострадянських республіках – природнім, гармонійним та мало не єдино можливим.

Втім, ще із часів бурхливого розвитку капіталізму в 19-му столітті, стало зрозумілим, що такий суспільний порядок систематично відмовляє переважній більшості громадян у шансах на свободу та рівність, у праві на освіту, охорону здоров'я, пенсійне забезпечення.

Проти такого стану речей сьогодні повстали не лише громадяни Греції, Італії, Франції, Великобританії, але й "столиці" капіталізму – США.

Далі
Tags: Азия, Мнение, политика, прогноз, разлагающая буржуазия
Subscribe

 • (no subject)

  Я всё чаще вспоминаю Мартина Лютера. думаю, что мне лично атеисты не мешают. Если они не совершают неблаговидные поступки и не оскорбляют чужую…

 • теория матриц — эгрегоров на примере х.ф. Облачный атлас

  пересмотрела х.ф. Облачный атлас (2012). смотрела его единожды, в прошлом году. и вот что подумала. с тех пор я прочла теорию С. Грофа, про…

 • 27 лет назад, 29 марта 1995

  В Луганске был совершен первый звонок по мобильнику. 29 марта 1995 года в здании ДК Ленина прозвучали первые гудки в трубке мобильного. Тогда…

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments