capricios (capricios) wrote,
capricios
capricios

Табачник скасовує "Історію України" в школах

Згідно з проектом нових навчальних планів для 5-9 класів, зменшується кількість уроків української мови та літератури, а предмет "Історія України" взагалі зникне.

Проект навчального плану опублікувало видання "Дзеркало тижня".

За інформацією видання, міністр освіти Дмитро Табачник затвердив цей план відповідний указом №93 від 01.02.2012 року.

З документом мали змогу ознайомитись тільки вузьке коло освітян.

У новому навчальному плані скорочено кількість уроків української мови. Тепер їх буде лише по два на тиждень. Кількість годин на її вивчення української літератури у 7, 8 та 9 класах також зменшується.

"За задумом керівництва Міносвіти, цей предмет як такий (Історія України – 24) взагалі зникне з розкладу шкільних уроків (хоча традиційно викладався навіть у Радянському Союзі). Натомість з’явиться новий, інтегрований курс – історія, в якому буде поєднано всесвітню історію та історію України", – пише видання.

"Дзеркало тижня" зазначає, що досвід викладання інтегрованого курсу історії існує в інших країнах. Наприклад, у Росії. Згідно з навчальними програмами, історія рідної країни становить у ньому близько третини всього матеріалу. У дев’ятому класі російських шкіл з’являється окремий предмет "Історія Росії".

"Наші ж старшокласники і далі інтегруватимуться. Оскільки навчальних планів для десятого та одинадцятого класу не розроблено, про подальшу долю предмету "Історія України" ніхто нічого певного сказати не може", – йдеться в матеріалі.

Tags: Украина, новости образования, шок
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments