capricios (capricios) wrote,
capricios
capricios

В Луганске две могилы провалились в подземные катакомбы

Давні катакомби виявили у Луганську. Вхід туди відкрився на покинутому міському цвинтарі. У день поминання, просто на очах у людей, дві могили провалились на глибину десять метрів. Коли на місце прибули працівники МНС, з'ясувалося, що під могилами - старовинні печери!

Пам'ятники, огорожі та самі могили в одну мить опинилися на дні старовинної гірничої виробки. Глибоке провалля утворилося через рясні дощі.

Володимир Коновальчук, рятівник:

- Свежие обвалы, кровля, которая когда-то была крепкая на первый взгляд, уже от влаги, так как подпора никакого нету, она обрушилась.

Тут, на північному заході Луганська, ще у вісімнадцятому столітті працювали каменоломні. Видобували мергель, глину та пісок для будівництва та прокладання брукованих вулиць. Роботи припинили всередині сорокових років минулого століття. Більшість входів до виробки засипали, і відкрили кладовище. Але допитливі школярі все одно знаходили способи потрапити до печер. Серед них був Олександр Божков.

Олександр Божков, луганчанин:

- С ребятами мы проникли в эти пещеры, там немного пониже. Были огромные залы, ну как, где-то 10 на 6, высотой 3 метра, из которых шли еще ходы. От стариков я слышал, что здесь сначала подводами заезжали в выработки, потом полуторками в советское время.

Старожили кажуть, у катакомбах до революції працювала підпільна друкарня. За часів Великої Вітчизняної війни там переховували поранених бійців, а після зберігали здобич місцеві грабіжники. Новоутворене провалля вже обстежили археологи. І дійшли висновку, - слід чекати нових обвалів.

Володимир Виборний, заступник начальника управління культури Луганської облдержадміністрації:

- Использовать вторично, как туристический объект, это небезопасно. Это единое помещение, огромное, и оно готово в любой момент рухнуть.

Провалля на кладовищі обгородили. Щоб земля не поглинула нові могили, його планують повторно засипати.
Tags: Луганск, история, краеведение, происшествия, удивительное рядом
Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 4 comments