capricios (capricios) wrote,
capricios
capricios

Я прочла, стало неприятно - так вот какое будущее они нам готовят...

Україна вийшла з кризи і розпочала стрімке економічне зростання. Добробут населення зростає, безробіття знижується, рівень доходів і стандарти життя наближаються до європейських завдяки вільному ринку і мудрій політиці уряду.
Ці твердження, які ми чуємо від чиновників і депутатів, є щирою правдою – для них самих. Де тут брехня, якщо за час кризи кількість мільярдерів зросла на 60%, а їхні статки – на 163%? Голова податкової адміністрації справедливо приписує ці заслуги політиці українського уряду – більшість членів якого також є мільйонерами. Біда в тому, що таких щасливців дуже мало: їх тисячі, а нас мільйони. І нам чомусь «щастить» набагато менше.

Для нас вони підготували інші подарунки. Вже в травні Верховна Рада збирається прийняти Трудовий кодекс, який дозволить власникові менше платити працівникам за таку ж роботу, а незгодних викидати на вулицю за спрощеною процедурою звільнення. Відстояти права за допомогою профспілки за новим кодексом уже не вдасться, натомість хазяїн зможе самостійно вигадувати власні «закони» на окремо взятому підприємстві: замість колективних договорів нам нав’язуватимуть «нормативні акти роботодавця». За всіма найманими працівниками дозволять стежити за допомогою відеокамер та інших технічних засобів. Здобувати освіту і підвищувати кваліфікацію працівник не зможе: за новими правилами його позбавлять оплачуваної відпустки.

На найближчі тижні заплановано прийняття закону про зайнятість. Він ускладнить доступ безробітних до соціальної допомоги (яка в Україні й без того мізерна), а з роботодавця знімає майже всю відповідальність за їх працевлаштування. Молодим спеціалістам на їхньому першому робочому місці можна буде платити менше офіційного мінімуму – або взагалі не платити і брати на «добровільне» безкоштовне «стажування».

На порядку денному залишається прийняття Житлового кодексу, який звалить на нас усі видатки на ремонтування будинків і прокладення нових труб: держава цього не робила десятиліттями.

Восени уряд хоче продовжити пенсійну реформу: за новим законом 7% від нашої зарплати щомісяця буде примусово відраховуватись на «особистий пенсійний рахунок» у банках. Навряд чи хтось із нас коли-небудь потім побачить ці гроші.

Після виборів буде підвищено ціни на газ для населення до «ринково обґрунтованого рівня» – а це автоматично означає підняття комунальних тарифів в рази. Відповідні плани вже не раз відкрито озвучувалися.


Tags: покращення життя, политика, прогноз
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments