?

Log in

No account? Create an account

November 2022

S M T W T F S
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

Tags

Powered by LiveJournal.com

Чому ви не їздите на Східну Україну?Більшість з вас ніколи не були на Луганщині. Здавалось би, щоб поїхати сюди, треба сісти на такий саме потяг на тому ж вокзалі, от тільки поїхати не туди, куди зазвичай їдуть на свята, а зовсім в іншу сторону.

Історично так склалось, що українці, які мешкають у інших областях уявляють Луганщину досить неприглядним краєм, і ніколи її не бачивши на власні очі, проголошують подумки вирок, мовляв "труби і терикони, що я там не бачив?".

Проте всі хто думає так, сильно помиляються. Вже кілька років, щойно виявляється нагода виїхати на природу, відразу прямую на Луганщину. Чому так, спорбую пояснити далі.

Більшість сіл Донецького кряжу збудовані з сланців, зібраних тут таки, в місцях, де вони виходять прямо на поверхню землі. Для людей це виявилось дуже зручним, адже каміння у сланці нагадує якісну цеглу і є воно практично всюди, під ногами. Завдяки цьому більшість будинків у селах збудовані з цього каміння.

В деяких районах характерною особливістю степових сіл є те, що будинки виходять прямо стіною на вулицю, лишаючи двір всередині, подалі від ока перехожого, а не навпаки, як це можна побачити на більшості території України. Цікаво, що нерідко паркани навколо будинків не ставлять, натомість замість них будують стіночки з того-таки каміння. Подекуди стіночками огороджені і цвинтарі.

Однією з небагатьох перлин стародавньої архітектури Луганщини є садиба Казіміра Мсциховського у селі Селезнівка Перевальського району.текст полностью

Comments

Спасибо! Признаться, даже не знал, что у нас есть такое интересное место.
Посмотрел фотографии усадьбы — настраивают на мистический лад.

Edited at 2012-05-12 02:56 pm (UTC)
а чо там делать, если даже простейшей навигации нет (хотя не, простейшая есть - спросите тётю Зину, каким автобусом мимо шахты вас подберут, шобы высадили на 33-м километре).

та же усадьба - "перлина", ха-ха, развалена и захламлена, хоть бы какому центру реконструкции на баланс её дали, раз государство не в состоянии ничего сделать.

проблема в том, что мало наглядных вещей, которые поразят среднестатистического обывателя. то, что интересно человеку думающему, неинтересно простому туристу.

да и самые любопытные вещи, типа мергелевой гряды, находятся в таком разбросе по расстоянию, что невозможно построить одну нормальную организованную экскурсию по области - люди просто устанут кататься в автобусе.

поэтому и не едут. потратить на одну дорогу 300 гривен, чтобы выйти во чисто поле? нет уж, позвольте.
я чувствую, что можно возразить, но не хватает аргументов, нужно подумать с практической точки зрения.
Хотя вот же практикуют разные тур-фирмочки экскурсии по области для жителей Луганска - на конезавод, в Меловое, т.д.
Возможно, есть смысл остановится на 2-3- объектах, а не на всех сразу.
Допустим, Королевские скалы, другие заповедники объединить.
Надо по карте посмотреть.
можно сплав по тому же Донцу...
да море тем.
Две помехи - некому осуществлять и погода -
думаю, жителям Зап. Украины будет не комфортно уже сейчас из-за жары, плюс 35 в тени, а ведь только середина мая...