capricios (capricios) wrote,
capricios
capricios

Библиотекарь

О чем писала «Ворошиловградская правда» 60 лет назад?

9 декабря 1949: «Годовой план – к 21 декабря. С большим политическим и производственным под'емом начали подготовку к 70-летию со дня рождения Иосифа Виссарионовича Сталина трудящиеся учебно-производственного комбината № 1 системы Облутога. Выполнив ноябрьский план на 107 проц., коллектив комбината на рабочем собрании единодушно решил: завершить выполнению годового плана к 21 декабря — дню рождения товарища И. В. Сталина».

13 декабря: «Колхозники готовятся к знаменательной дате. Незабываемые дни переживает колхоз, носящий имя любимого вождя. Благодаря самоотверженному труду колхозников, эта артель стала одной из передовых не только в Александровском районе, но и в области. С особой радостью здесь готовятся к знаменательной дате – 70-летию со дня рождения великого вождя народов, любимого друга колхозного крестьянства Иосифа Виссарионовича Сталина».

14 декабря: «Драмкружок на шахте. При клубе краснолучской шахты №16-бис им. «Известий» вот уже год существует драматический кружок, участниками которого являются молодые рабочие шахты.

Этим кружком на протяжении года поставлены 8 пьес, в том числе: «Назар Стодоля» - Т. Г. Шевченко, «Юность отцов» - Б. Горбатова».

Про що писав «Прапор Перемоги» 40 років тому?

9 грудня 1969 р.: «За роботою – соціологи. На Луганському тепловозобудівному заводі імені Жовтневої революції у штат відділу наукової організації праці введено посади інженерів-соціологів. Вони аналізують зміни професійно - кваліфікаційної структури робітничих кадрів залежно від обсягу планів виробництва на наступні роки і завдань науково-технічного прогресу, вивчають причини порушень трудової дисципліни і розробляють рекомендації щодо усунення цих причин тощо».

«Луганські штангісти поза конкуренцією. У Красному Лучі закінчилися фінальні змагання особисто-командної першості області з важкої атлетики. За перемогу боролися 74 богатирі семи міст, у тому числі 19 майстрів спорту.

Знову підтвердила свій високий клас команда Луганська— незмінний чемпіон області. Навіть виступаючи без своїх лідерів — Олександра Кидяєва, Юрія Яблоновського і Георгія Дяченка, які в той час готувалися до першості країни, штангісти обласного центру були поза конкуренцією».

10 грудня: «Сюди стікаються молочні ріки. До воріт цього підприємства раз у раз під'їжджають автоцистерни з написом: «Молоко». Сюди поставляють для переробки молочну продукцію господарства Лутугинського, Станично-Луганського, Краснодонського і Слов'яносербського районів.

Луганський молокозавод — один з найбільших в області. Його колектив щодоби відвантажує магазинам і підприємствам громадського харчування понад 150 тонн продукції — пастеризованого молока, вершків, сметани, кефіру, сиру тощо».

«Чверть мільйона пасажирів. Як ми уже повідомляли, в з Луганську, на вулиці Дзержинського, недавно була відкрита автостанція №2. За цей час автобусами, що відправляються звідси і прибувають сюди, уже перевезено понад 250 тисяч пасажирів».

Про що писав «Молодогвардієць» 20 років тому?

12 грудня: «Відлуння каторжних літ. Іван Савич (Іван Лук'янчук) — людина тяжкої долі, досить типової для багатьох його сучасників на Україні і не на Україні живущих. Сучасників, яким довелося звідати тюрем, заслань та таборів як фашистських, так і своїх, вітчизняних.

Парадоксом життя Івана Савича було те, що, потрапивши пораненим у фашистський табір, він був «проклятим більшовиком», над яким висвистував бич. Після визволення і нового ув'язнення він чув лайку конвою: «Не відставай, недобиток - фашист!» (вірш «Іронія долі»). Такою сумною і злою іронією були позначені долі багатьох».

Tags: Библиотекарь
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments