?

Log in

No account? Create an account

August 2022

S M T W T F S
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

Tags

Powered by LiveJournal.com
Sobor

Москва б`є по Митрополиту Володимиру

Філарет, Київський Патріарх

І я, і наша Церква слідкуємо за тим, що відбувається у наших братів з УПЦ МП, і ми цим занепокоєні. Своє занепокоєння ми висловили і в заяві Прес-центру Патріархії, і нещодавно у Зверненні Архієрейського Собору.


Нас непокоять спроби Московської патріархії так чи інакше позбавити УПЦ МП прав незалежності в управлінні. Чому це нас непокоїть? Тому, що з УПЦ МП в нинішньому її стані ми можемо вести діалог про подолання церковного розділення, про створення єдиної Помісної Церкви. А якщо УПЦ МП не матиме самоуправління – тоді як можна вести діалог з тими, від кого не залежать ніякі рішення? Тоді треба буде говорити про діалог з Московським патріархом Кирилом, який все вирішуватиме. А при нинішньому Московському патріарху вести діалог про єдину Помісну Церкву – пуста справа. І він сам не хоче діалогу з нами, а якщо і погодиться, то лише говорити про наше приєднання до Московського Патріархату. А Київський Патріархат ніколи не піде під владу Москви – і про це ще раз заявив Помісний Собор нашої Церкви.

Тому без самоуправління УПЦ МП діалог з нею неможливий. Ми ж хочемо вести діалог і прийти до об’єднання в Помісну Церкву – Помісну не Московську, а Київську. А тому і виступаємо проти постійних намагань з боку Москви обмежити права УПЦ МП».

Ви бачите, як діє Москва, щоб обмежити права УПЦ МП? Вона б’є по тих, хто ці права захищає. Найперше б’є по митрополиту Володимиру, бо митрополит Володимир не дає патріарху Кирилу здійснити шкідливі для статусу УПЦ МП наміри.

Хотів Кирил мати резиденцію в Києві – а резиденції нема. Хотів, щоб з ним погоджували кандидатури єпископів – а їх не погоджують, бо якраз одна з ознак незалежності в управлінні є самостійне, без погодження у Москві, рішення про те, хто буде єпископом і де він має служити.

Comments