capricios (capricios) wrote,
capricios
capricios

"Пряма дія" заявляє про черговий напад на свого активіста та всплеск ультраправого насилля

Незалежна студентська профспілка "Пряма дія" заявляє про черговий напад на свого активіста та всплеск ультраправого насилля, що охопив країну за останній рік.

Ввечері 22 серпня 2013 року на нашого активіста, Богдана Білецького, було скоєно напад. Двоє нападників із закритими обличчями напали на нього зі спини. Вони крикнули на його адресу промовисте "шавка" (на слензі ультраправих це означає "людина лівих поглядів") і почали бити. В результаті нападу, Богдана було госпіталізовано із забоями, струсом мозку та іншими травмами.

Напад на нашого друга та товариша є частиною ультраправого насилля, яке заполонило вулиці країни останнім часом. Так, 8 червня 2013 року дописувач "Лівого берега" Георгій Ерман був оточений націоналістами біля метро Дарниця. Вони змушували його викрикувати націоналістичні гасла на камеру та погрожували побиттям у разі відмови. 15 квітня 2013 був скоєний замах на вбивство активіста Автономної Спілки Трудящих Влада Н. Нападники застосували холодну зброю. Лише своєчасне втручання лікарів та перенесена ним операція врятували хлопця від смерті. 20 квітня 2012 року київський журналіст Андрій Мовчан став жертвою нападу групи ультраправих. Під час нападу було застосовано кастет. 8 грудня 2012 року ультраправі скоїли напад на демонстрацію, присвячену захисту прав ЛГБТ спільноти. Вони застосували газові балони. Того ж дня декілька учасників акції стали жертвою нападу правих радикалів. 1 грудня 2012 року в Тернополі відбувся напад на презентацію журналу "Спільне".

Ці випадки є лише невеликою частиною ультраправого насилля, яке було зафіксоване в медіа. Дуже часто такі атаки ініціюються або підтримуються членами та угрупованнями ВО Свобода, зокрема cубкультурно-мілітаризованою групи "С14". У цей же час партійці-опозиціонери жаліються щодо нападів невідомих, у яких підозрюють силові структури.

Слід окремо зазначити, що українські правоохоронні органи не звертають належної уваги на такі випадки. А у разі затримання або притягнення до відповідальності, ультраправі уникають покарання завдяки втручанню народних депутатів.

Ми закликаємо медіа та громадян звернути увагу на ультраправе насилля, що коїться на вулицях українських міст. Опозиціонери, що жаліються на вуличний терор і в той же час його продукують, у разі отримання владних важелів, послідовно продовжуватимуть політику сьогоднішніх можновладців щодо звуження прав і свобод громадян і репресій щодо інакомислячих.

Незалежна студентська профспілка “Пряма дія”
Tags: Киев, люди, политика, психология
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments