capricios (capricios) wrote,
capricios
capricios

Библиотекарь

О чем писала «Ворошиловградская правда» 60 лет назад?

 

29 декабря 1949 г.: «К новогодним вечерам во всех магазина во всех магазинах горпищеторга имеются в большом ассортименте и большом количестве

Детские подарки к новогодней елке в художественно-оформленных кульках.

Гастрономия: колбасы, консервы разные – мясные и рыбные, сыры, масло животное, рыбные и другие товары.

Кондитерские изделия: конфеты разные, шоколад, венская сдоба, печенье.

Водка: особая, Московская 40-градусная и другая.

Табачные изделия: Ростовской, Ленинградской, Московской и киевской фабрик.

В большом выборе: вина, наливки и настойки разные, шампанское.

Имеются орехи, яблоки свежие, мандарины»

 

30 декабря: «Торговля в предпраздничные дни. Для удобства обслуживания трудящихся все продовольственные магазины области 30 и 31 декабря торгуют до 12 часов ночи, промтоварные магазины — до 10 часов вечера. Рестораны работают в ночь с 31 декабря на 1 января до 6 часов утра.

В день праздника 1 января торгуют хлебные и дежурные магазины. 2 января все продовольственные и промтоварные магазины работают, как в обычные дни».

 

Про що писав «Прапор Перемоги» 40 років тому?

 

24 грудня 1969 р.: «1.500.000 кіноглядач «Комсомольця». Беручи квиток на художній фільм «Непідсудний» у луганському кінотеатрі «Комсомолець», старший інженер - економіст планового відділу Луганського філіалу

«Діпровуглеавтоматизації» Н. Д. Шкутова не підозрювала. що викличе до себе увагу з боку кінофікаторів. Але увага була проявлена. Справа в тому, що куплений жінкою квиток виявився півторамільйонним з початку нинішнього».

 

30 грудня 1969: «Луганський передноворічний. Минулої неділі площа  Героїв Великої Вітчизняної війни обласного центру нагадувала скатерть-самобранку. На площі і на прилеглих до неї вулицях вишикувались рядами красиво оформлені прилавки. На них — новорічні подарунки, продовольчі набори до святкового столу, ялинкові прикраси, промислові товари тощо».

 

31 грудня: «Заводська ферма. Колектив Луганського тепловозобудівного заводу імені Жовтневої революції зводить поблизу Великої Вергунки свою ферму, розраховану на відгодівлю свиней. В її будівництві беруть участь трудящі всіх цехів і служб підприємства».

 

Про що писав «Молодогвардієць» 20 років тому?

 

23 грудня 1989 р.: «Друга зустріч з відьмою. Коли 28 жовтня «Молодогвардієць» надрукував мій матеріал «Візит до відьми», я розумів, що непоміченим він не залишиться. Знав, що будуть прохання дати адресу «чаклунки». Редакція була тероризована відвідувачами, що йшли за адресою відьми. Мене знаходили вдома, з тим же самим проханням.

«Відьма» погодилася відповісти на ще декілька запитань

Після публікації взнав, що ви не єдина відьма у місті. Приходили люди і запитували: «А це не за тією адресою?». Які у вас стосунки з «колегами»?

— Зараз трохи погіршилися. Бо моє інтерв'ю уважно прочитали рекетири і заходилися шукати. Мене не знайшли, але двом, як ти кажеш, «колегам», довелося досить скрутно, бо свого часу пошкодували грошей на охорону. Про всяк випадок я теж зняла нову квартиру для роботи.

До мене звернулися з дивною пропозицією. Чи не могла б відьма провалити на наступних виборах деяких кандидатів? Автори пропозиції ладні добре заплатити.

— М-м-м-м… Ось до чого вже дійшло. Мабуть ні. Не згодна. На виборців подіяти нереально, їх надто багато. Можна навести причину на самих кандидатів, але це ж політика. Доки я в неї не лізу, можна побоюватися лише міліції.

С. Сорокін»

 

28 грудня: «Літературна карта України. У ворошиловградській середній школі № 20 музей «Луганці» не претендує на якусь екзотичність, але все ж таки він і не зовсім традиційний і тому приваблює до себе як відвідувачів, так і добровільних співробітників — тобто звичайних учнів (в основному старшокласників). У принципі цей музей можна назвати  «Літературна карта України» (хоча прізвища С. Баруздіна, Є. Євтушенка, які стали добрими друзями школярів, говорить про більш широку географію)».

 

«Так званий «РУХ». 24 грудня у Будинку політосвіти відбулись установчі збори Луганської обласної організації Народного Руху України за перебудову («Рух»), 76 делегатів та більше ста гостей, у тому числі зі Львова, Дніпропетровська, Харкова та Донецька брали участь у роботі зборів. З доповіддю «Політична ситуація на Луганщині та завдання «Руху» виступив викладач педінституту Ю. Козовський. Співдоповіді зробили Б. Пастух («Про мовне питання»), А. Ковальова («Про національне питання»), В. Соколенко («Екологічна катастрофа на Луганщині»), О. Пантелєєв («Про вибори»). На зборах виступили представник Харківського «Руху» В. Сватенко, член колегії «Руху», шахтар з Донецька П. Побережний, журналіст С. Скиба, член Стахановського міського страйккому Д, Олєйников, поетеса Г. Гайворонська, представник Народного Руху Луганщини (НРЛ) В. Чекер.

С. Сорокін»

Tags: Библиотекарь
Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments