capricios (capricios) wrote,
capricios
capricios

На Євромайдані ультраправі нападають на мирних протестувальників

У вівторок увечері, 26 листопада на Євромайдані ультраправі націоналісти здійснили напад на лівих активісток(ів). Група активісток і активістів незалежних профспілок та Феміністичної офензиви вийшли на позапартійний Євромайдан із гаслами: “За безкоштовну освіту”, “Ні здорожчанню проїзду”, “ЄС - це рівність всіх людей”.

Близько 20:00 до активістів підійшов чоловік, який представивився Орестом, і вимагав прибрати червоно-чорний синдикалістський прапор, аргументуючи вимогу тим, що «з таким ходять “шавки”» (як відомо, “шавка” – це лайка, яку використовують ультраправі та футбольні хулігани щодо лівих активістів та антифашистів). У цей момент інший хлопець вихопив прапор і намагався втекти, проте одній з активісток вдалось його повернути.

Пізніше хлопець, який не зміг відібрати прапор, спробував відвернути увагу активістів, в той час як четверо чоловіків стали розпилювати газ із балончиків і почали бійку. В результаті протистояння одному із активістів було зламано палець. Після вигуків “Охорона! Провокатори!” нападники розбіглись. Згодом провокатори переслідували активісток(ів), намагаючись здійснити напад у метро. Активісти почали знімати відео, що зупинило ультраправих.

Варто відзначити, що такого роду провокація на Євромайдані сталась не вперше. Зокрема, у неділю (24 листопада) були спроби вирвати з рук активісток Феміністичної Офензиви плакати з гаслами проти гомофобії та сексизму. Крім того, за останні півроку напади на лівих активістів з боку вуличних неофашистів стали регулярними та все більш жорстокими.

Застосування фізичного насильства, вживання мови ненависті та сама присутність ультраправих націоналістів на Євромайдані дискредитує спільний мирний протест, віддаляючи Україну від мети цього протесту.

Capricios - ну, сразу было видно, что этот "евромайдан" жалкая пародия на Майдан-2004 года.
Tags: Киев, Украина, люди, нация, политика, противостояние
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments