capricios (capricios) wrote,
capricios
capricios

Сильні вірою
2 березня у всіх православних українців почався Великий піст. Справжнє випробування для кожного віруючого. І схоже, що випробування посилилось й несприятливою економічною і політичною ситуацією в державі. Спитаєте як, бо ж віра і політика йдуть різними шляхами? А виявляється, що ситуація у державі напряму впливає на церкву. Тож, як саме сьогодні живе Українська православна церква Київського патріархату, кореспондент «ВГ» вирішила дізнатися у єпископа Луганського та Старобільського Всеволода.


– Владико Всеволоде, зараз триває піст, як потрібно його дотримуватись?

– Перш за все, піст не для того, щоб підірвати здоров’я голодуванням. Той, хто хоче почати поститися, повинен накласти піст на свої вуста. Більше молитися, читати «Святе письмо» та виконувати заповіді Божі. Ось, наприклад, чоловік поститься. Приходить з церкви додому, випиває горілки і починає лаятись із дружиною. Краще б поїв скоромної страви і молився собі. Для християнина, як для пташки два крила: молитва і піст.

– А як Ви відноситесь до прибічників сект?

– Треба відноситись так, як відносився до цього Христос. Він звертав їх до віри, не карав і не казав, що їх треба знищити. Якщо буде істинна віра, то вона сама за себе постоїть і вистоїть. Якщо Бог з нами, то хто може нам протистояти? Ще Іван Златоуст казав: «Ніколи не відлучайте від церкви грішника, бо Іісус прийшов на цю землю, щоб врятувати грішників».

– Скажіть, а які проблеми на сьогоднішній день є в Українській православній церкві?

– Українська церква повинна бути єдиною. Але сьогодні, хто б не прийшов до влади, особливо тут, на сході, її весь час розтягують. Можновладцям не потрібно, щоб ми були духовно єдиним центром. Церкву розтягують у різні боки. Ось, наприклад, в Росії церква зрослася з державою, хоча це і неправильно, в них як скаже президент, так і буде. Це не є правильним. Але в Росії все ж таки намагаються тримати єдину церкву, а у нас, будь ласка, – кого завгодно. Ось у нас на Луганщині, всім дали землю на будівництво храмів, всім, хто хотів: і вірменам, і росіянам, а нам не дали.

– Українська церква давно бореться за незалежність від російської. Чи бути Українській церкві автокефальною?

– Росія ніколи не дасть автокефалію Українській православній церкві. Росіяни хочуть бути першими серед рівних. Відпустити Україну, для них смерті подібно. А чому? Тому що, відпустивши Україну, вони автоматично становляться другорядними. А все через те, що в Україні діючих парафій більше, ніж в Росії разом із державами СНД. Можливо, що в Україні і прихожан більше. Це пояснюють і останні статистичні дослідження. Виявилось, що в Росії до 70 відсотків невіруючих, а в Україні, навпаки, 70 відсотків віруючих. І тенденції до цього збільшуються.

– Скажіть, а світова економічна криза вплинула на церкву?

– Криза торкнулася України більш за всі держави, тому що ми розділені. Всі піклуються не про народ, а про власну кишеню. Криза цього храму ніяк не торкнулася. Вона відобразилася на людях, які сюди приходять. Тому що в кожній сім’ї людям чи скоротили зарплату, чи зовсім звільнили. От я їхав нещодавно через Алчевськ біля заводів, а диму, який був завжди, немає. Тепер, може, люди не так будуть страждати в екологічному сенсі, але ж в матеріальному так, бо всі заводи зупинилися. Ми пройдемо всі ці кризи обов’язково, але все одно до Бога треба звертатися і молитися. Мільйонери, наприклад, думають, що Бога їм не треба. Думають, що, маючи ці мільйони, вони стали самі, як боги. Але Бог все одно покарає. Бездуховна людина не має майбутнього. А якщо суспільство бездуховне, значить воно не потрібне. І воно піде з життя рано чи пізно.


Ірина Козирєва Сильні вірою [Электронный ресурс]. Режим доступа: http://vgorod.com.ua/index.php?option=com_content&view=article&id=4381:bbfgbgf&catid=16:topically&Itemid=33

Tags: УПЦ КП
Subscribe

 • Уходящая натура Янгона

  Еще десятилетие назад Янгон был абсолютно другим. На фотографиях тех лет янгонские улицы казались на удивление пустыми – даже на дороге перед…

 • (no subject)

  еще фото

 • Как все начиналось. Мавзолей.

  А началось все 10 (23) ноября 1917 года. У Кремлевской стены в двух братских могилах были похоронены несколько сотен погибших в ходе уличных боев и…

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments