capricios (capricios) wrote,
capricios
capricios

У Луганську вшанували пам’ять Героїв Крут

30 січня 2010 року у Луганську, біля пам’ятника Тарасові Шевченку, члени та прихильники ВО "Свобода" провели мітинг пам’яті Героїв Крут. У мітингу взяли участь близько 80 осіб.

Мітинг розпочався з виступу голови Луганської міської організації ВО "Свобода" Олександра Кобзєва, який розповів про історичний аспект події 29 січня 1918 року під станцією "Крути", наголосив на мужності та жертовності українських юнаків, які встали на захист молодої Української держави, ціною власного життя зупинили просування московських орд до столиці незалежної республіки. Олександр Кобзєв зазначив, що сучасні українські можновладці своєю безглуздою поведінкою та вчинками роблять все, аби Україна повторила давні події, коли замість регулярного війська на захист держави стала національно свідома молодь. Ціною молодих життів тоді було прикрито національну зраду та безвідповідальну політику можновладців.

У своєму виступі голова Алчевської "Свободи" М. Лисенко зауважив про загрозу сучасній незалежній Україні у вигляді промосковських політиків на кшталт Партії регіонів, які заради корисних інтересів готові поступитися національним суверенітетом.

Активіст Луганської "Свободи" С. Коваленко прочитав вірш Ліни Костенко "Альтернатива барикад", присвячений крутянським подіям. Він зазначив, що необхідні єднання та консолідація усіх національно спрямованих сил Луганщини.

Тези Коваленка продовжив "свободівець" з смт. Біле-1 С. Малиш, який закликав до об’єднання навколо єдиної української сили – Всеукраїнського об’єднання "Свобода" та не допустити повторення крутянської трагедії.

Під час мітингу виступили і мешканці Луганська, які приєднались до "свободівців". У своєму виступі голова Луганської обласної організації ВО "Свобода" Дмитро Снєгирьов провів паралелі між Крутянськими подіями 1918 року та сучасним станом Української держави.

"Сьогодні, так само, що й тоді, споглядаємо тотальну неспроможність з боку влади провести рішучу політику, захистити національні інтереси, - сказав Дмитро Снєгирьов. – Відсутність боєздатної армії, яка б могла стати гарантом державного суверенітету призвела до того, що захищати національну державу вийшли непідготовлені, але ідейні українці. Результатом п’ятирічного президентства Ющенка стало те, що зараз виникає питання про сам факт існування Української держави, а визнання Українських Героїв Бандери та Шухевича розглядається не як момент їхнього визнання, а як вчинок ображеного школяра, якому не дали другої каденції".

Наприкінці мітингу прийнято резолюцію про звернення до міської влади Луганська з вимогою перейменувати квартал ім. Ленінського комсомолу на честь Героїв Крут.

www.luhansk.svoboda.org.ua/diyalnist/novyny/013665/

Tags: Новости
Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 3 comments