capricios (capricios) wrote,
capricios
capricios

У Луганську вийшла книга на захист Скверу

Східноукраїнський центр громадських ініціатив у співпраці із Луганським обласним об’єднанням ВУТ «Просвіта» імені Тараса Шевченка випустив книгу «Жити. Мислити. Пам’ятати…». У книзі зібрано статті, спогади луганчан, документи, поєднані спільною темою – долею старого Гусинівського кладовища у центрі сучасного Луганська, що нині віддане Луганською міською радою під забудову. Також у збірнику опубліковано ряд матеріалів із газет «Комсомольское знамя», «Молодогвардієць», «Ворошиловградская правда» 1990-1991 років, що розкривають суть кримінальної справи № 9003, розглянутої 1990 року прокуратурою області, про масові поховання жертв політичних репресій на Гусинівському кладовищі у Луганську.

Книга також знайомить читача з організаційною роботою ініціативної групи по створенню у Сквері Памʼяті Луганського Духовного Меморіалу, зверненнями громадськості до владних структур міста, області, України проти незаконного, бездуховного наступу чиновників на згадку про покоління померлих луганців і перетворення кладовища на парк розваг. Видання містить фотоматеріали та копії документів.

«Редколегія книги сподівається, що це видання ще раз приверне увагу луганчан до історії міста, до подій, які протягом десятиліть вирували навколо Скверу Пам’яті (колишнього Гусинівського кладовища). Ми віримо, що можновладці відмовляться від розбудови на кістках предків дитячих ігрових майданчиків, автостоянки та автодороги. Ми також віримо, що зусилля громадських активістів зі створення у Сквері Пам’яті Луганського Духовного Меморіалу  не будуть даремними та їх не проігнорує влада», - коментує вихід книги у світ голова Східноукраїнського центру громадських ініціатив Володимир Щербаченко.

Вміст книги зацікавить викладачів вишів, вчителів, працівників бібліотек, краєзнавців, студентів, школярів, старожилів міста, журналістів, всіх городян, яким небайдужа доля Луганська, де вони живуть, працюють, вчаться, міста, що зберігає памʼять про їх рідних та близьких.

Тираж книги буде поширено серед зацікавлених луганчан, бібіліотек, музеїв, середніх та вищих навчальних закладів, представників ЗМІ міста та керівного складу Луганської міської ради.

З питань безкоштовного отримання книги звертайтеся за тел. (0642)71-95-32 (Луганське обласне об’єднання ВУТ «Просвіта» імені Тараса Шевченка) або до упорядників (050)874-17-32   (з 10:00 до 17:00 крім суботи та неділі) починаючи із 10 серпня 2010 року.

 Видання книги здійснене у рамках проекту «Міський актив» за фінансової підтримки Національного фонду у підтримку демократії (США).

Також книгу можна скачати в електронному вигляді на сайті СЦГІ (totalaction.org.ua/content/u-luhansku-vyjshla-knyha-na-zakhyst-skveru-pamjati).

www.citynews.net.ua/lugans/7236-u-lugansku-vijshla-kniga-na-zaxist-skveru.html

Tags: Новости
Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments