capricios (capricios) wrote,
capricios
capricios

"Свобода" вимагає встановити історичну справедливість щодо участь луганчан у другій світовій війні

Відданість мешканців Донбасу комуністичним традиціям – сьогодні один з розповсюджених міфів. Ми постійно чуємо від керівництва регіону, що Луганщина – батьківщина стаханівського руху, Луганщина – батьківщина "Молодої гвардії"

Але мало, хто знає, що у грудні 1942-го року німецькою владою в Луганську на сучасній вулиці Карла Маркса, 59 було зібрано два українських батальйони. Німецькі війська увійшли до Луганська у липні 1942-го, а в грудні уже було сформовано два українські батальйони виключно з мешканців Луганська.

Відома львівська дивізія "Галичина" була сформована лише у 1943-му році, хоча німці захопили Львів 1 липня 1941 року.

Мешканці сходу країни немало натерпілися від радянської влади і чинили їй супротив будь-якими заходами. Варто згадати і так зване "селянське повстання" проти рад, яке піднялося на теренах Луганщини у 20-х роках.

Луганська ЛОО ВО "Свобода" звертається до обласного управління СБУ з запитом надати повну інформацію про створення та діяльність українських батальйонів сформованих на території Луганщини. Ці данні мають пролити світло на справжні події в нашому регіоні, які відбувалися у 40-х роках, а їх оприлюднення має стати приводом для встановлення історичної справедливості та розвінчання ідеологічних міфів, які й досі використовуються деякими політиками, як Сходу так і Заходу України у власних інтересах.

www.luhansk.svoboda.org.ua/diyalnist/novyny/016197/

Tags: Новости
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments