capricios (capricios) wrote,
capricios
capricios

У Тернополі відкрили пам'ятник Соломії Крушельницькій

У неділю, 22 серпня, в Тернополі відкрили перший у світі пам'ятник Соломії Крушельницкій, який зображує відому оперну співачку в повний зріст.

Перед урочистістю постамент скульптури прикрасили букетами з написами міст, де жила і гастролювала Крушельницька.

Перше слово перед відкритим пам'ятником виголосив   племінник Крушельницкой композитор зі Львова Мирослав Скорик.

« Встановлення пам’ятника в Тернополі, я вважаю фіналом відновлення справедливості, стосовно постаті Соломії Крушельницької. Адже, як не парадоксально, будучи відомою на весь світ оперною співачкою, після повернення на батьківщину, вона зазнавала утисків. Її вважали італійкою, в той час як в Італії її за свою також не сприймали», — зазначив композитор.

Шість років тому Мирослав Скорик у Тернополі взяв участь у першому благодійному концерті, метою якого було збір коштів на встановлення скульптури Крушельницькій. Відтоді такі благодійні концерти проходили періодично. Врешті потрібної суми ініціатори пам’ятника так і не назбирали — її виділили з міського бюджету. На встановлення скульптури та благоустрій площі біля неї пішло близько двох мільйонів гривень. Це перший пам’ятник в області вилитий з цілісної бронзи. Над скульптурою працювали львівські майстри — Володимир Стасюк та брати Андрій та Володимир Сухорські.

Соломія Крушельницкая народилася 23 вересня 1872 року в селі Белявинці (нині Бучачского району Тернопільської області) в сім'ї греко-католицького священика. Основи музичної підготовки Соломія отримала в Тернопільській гімназії.

У другій половині 1890 року почалися її тріумфальні виступи на сценах театрів світу : Італії, Іспанії, Франції, Португалії, Росії, Польщі, Австрії, Єгипту, Аргентини і Чилі. Соломія виконувала партії в операх «Аіда» і «Трубадур» Верді, «Фауст» Гуно, «Зачарований замок» («Страшний двір») Монюшко, «Африканка» Мейєрбера, «Манон Леско» і «Чіо-Чіо-сан» («Мадам Батерфляй») Пуччіні, «Кармен» Бізе, «Електра» Р. Штрауса, «Євгеній Онєгін» і «Пікова пані» Чайковського та інших.

У 1894 — 1923 роках вона майже щороку виступала з концертами у Львові, Тернополі, Стриї, Бережанах, Збаражі, Чернівцях та інших містах Галичини.

У серпні 1939 року співачка відвідала галичину і через початок Другої світової війни не змогла повернутися в Італію. У післявоєнний період Крушельницька почала працювати у Львівській державній консерваторії ім. Лисенка.

16 листопада 1952 року Крушельницька померла. Її поховали у Львові на Личаківскому кладовищі поряд з могилою друга і наставника — Івана Франка.

news.dt.ua/news/23969

Tags: Культура, Новости
Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments