capricios (capricios) wrote,
capricios
capricios

Зімбабве в чотири рази підвищує податок на право бути журналістом

7 січня уряд Зімбабве повідомив журналістів та засоби масової інформації, що працюють у країні, про підвищення реєстраційних зборів приблизно на 300 відсотків, повідомляє MonstersAndCritics. А також про кримінальну відповідальність у разі неспроможності сплатити їх негайно. Граничний термін сплати всіх зборів – 8 січня. 

Іноземні медіа, що працюють в Зімбабве, повинні сплатити 6 тисяч доларів США за реєстрацію (раніше – 2500 доларів). Зімбабвійські журналісти, які працюють кореспондентами зарубіжних медіа, мусять внести акредитаційний збір у сумі 400 доларів США (раніше – 100 доларів). Для місцевих ЗМІ збір за отримання та поновлення ліцензії був збільшений на 500 доларів. Зімбабвійська медійна комісія нагадала, що за діяльність засобу масової інформації без реєстраційного сертифікату або роботу журналіста без акредитації передбачена кримінальна відповідальність.

Союз журналістів Зімбабве назвав нові збори «шокуючими та нищівними», вважаючи, що вони змусять журналістів працювати підпільно або піти з професії. «В усьому світі акредитаційні податки є символічними, а не заборонними, - каже генеральний секретар організації Фостер Донґозі. – Те, що відбувається, свідчить про намір влади завадити журналістам працювати вільно».

Жорсткі медійні закони, ухвалені в Зімбабве 2002 року, призвели до арештів журналістів, депортації іноземних кореспондентів та закриття засобів масової інформації. Прем’єр-міністр Зімбабве Морган Цванґіраї торік заявив, що Хараре скасує або змінить медійне законодавство, але дотепер цього не відбулося.

«Медіаграмотність» за матеріалами MonstersAndCritics

Tags: Новости
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments