capricios (capricios) wrote,
capricios
capricios

Студенти перешкодили прийняттю законопроекту “Про вищу освіту”


В результаті масових студентських акцій протесту, які відбулися сьогодні в Києві та в кількох великих містах України, депутати були змушені відкласти розгляд одіозного законопроету “Про вищу освіту”. Протестувальники, утім, запевняють, що на досягнутому зупинятися не збираються,  і планують продовжити кампанію проти деградації освіти.

 Сьогодні студенти Києва, Донецька, Запоріжжя, Одеси, Хмельницького, Житомира та Харкова вийшли на вулиці, вимагаючи зняття з реєстрації законопроекту “Про вищу освіту”,  відміни скорочення держзамовлення на 42%, припинення комерціалізації освіти, підвищення стипендії до рівня прожиткового мінімуму і впровадження автономії в українськіх вишах. Крім власне студентів в акції прийняли участь викладачі, школярі та їх батьки, чиї права також порушуються останніми владними ініціативами. 

Організаторами акції виступили Незалежна студентська профспілка “Пряма дія”, Фундація регіональних ініціатив, громадянський рух “Відсіч”, Студколегія та Спудейське братство НаУКМА.

Попри те, що цього тижня в більшості українських університетів починаються канікули, у столичній акції біля комітетів Верховної ради взяло участь більше 500 людей. А загалом на вулиці українських міст вийши близько тисячі протестувальників.

У столиці студенти пройшли маршем до комітетів парламенту, і заблокували вхід до будинку, де депутати збирались на погоджувальну раду. У уиновників, що виходили і заходили в комітети, мітингувальники жбурляли олівці та конспекти. Злякавшись мирного стдентського протесту, охорона Верховної Ради забарикадувала вхід до будівлі, і депутати були змушені залишати комітети через інші виходи.

В результаті акції протесту розгляд законопроекту “Про вищу освіту” було відкладено. Протестувальники, утім, не збираються на цьому зупинятися.

“Це була лише попережувальна акція, з музичкою і танцями. Якщо законопроект не буде остаточно відхилено і курс на комерціалізацію освіти зберігатиметься, наступні акції будуть значно радикальнішими”, - каже студентської представник профспілки “Пряма дія” Вадим Гудима.

 Нагадаємо, законопроект “Про вищу освіту”, який мав бути розглянутий сьогодні, містить багато одіозних положень Зокрема, згідно з ним, керівництво ВНЗ отримує право збільшувати вартість контракту впродовж навчання студентів, ліквідується безкошктовне заочне навчання, а статус ВНЗ стає залежним від кількості студентів.

“Ми закликаємо решту громадян підтримати наші виступи. Школярі, батьки — ці реформи стосуються безпосередньо вас. В перспективі освіта може стати доступною лише вузькому колу заможних людей. Перетворитись на розкіш. Тож приєднуйтесь до наступних протестів”, - закликає студентська профспілка “Пряма дія”.

 

Tags: За что я люблю Украину, Киев, акция, новости образования
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments