capricios (capricios) wrote,
capricios
capricios

Небайдужі луганчани проти переслідувань громадських активістів


23 лютого (середа) о 13:00 біля приміщення Прокуратури Луганської області (вул. Коцюбинського, 3) відбудеться протест проти переслідувань інакодумців, незаконних затримань і катувань громадських активістів.

 Організатори (Луганська обласна організація Конгресу Українських Націоналістів, правозахисний центр «Поступ», Східноукраїнський центр громадських ініціатив, Луганський обласний осередок ВМГО “Демократичний Альянс” та мистецьке угруповання СТАН) поставили собі за мету звернути увагу громадськості на факти переслідування громадських активістів та катування затриманих. Зокрема, учасників підприємницького Майдану, представників організації "Тризуб" і активістів, які не відносяться до жодної організації. Їх затримували з численними порушеннями процедури, у тому числі, не повідомляли близьким. Інкримінували їм неймовірні злочини уже після самого затримання. Є затримані, про яких невідоме взагалі місце перебування. Адвокатів до затриманих тривалий час не допускали. Громадськість стурбована звістками, що застосовуються тортури і водночас вимагаються підписи щодо того, що "умовами утримання задоволений, до працівників СБУ/міліції претензій не маю".

 

Крім того, до луганських активістів-учасників НЕПОЛІТИЧНИХ акцій протесту правоохоронці почали застосовувати практику «профілактичних бесід», а також бесід з їхніми рідними і сусідами. «Цю практику не можливо сприймати інакше, ніж як спрямовану на залякування громадськоактивних людей. Це аж ніяк не сприяє розвитку громадянського суспільства, яке є основою демократичного суспільства», - зазначив один з організаторів акції голова Луганської обласної організації КУН Олександр Антонов.
На акції Ірина Магрицька, автор книги “Справжній Ворошилов”, розповість про методи збирання інформації та способи тиску працівників правоохоронних органів, які були застосовані відносно неї.
Організатори луганської акції протесту ініціюють офіційні звернення до Генеральної прокуратури, Міністерства Внутрішніх Справ, та Служби Безпеки України із вимогами перевірити факти катувань затриманих. Зокрема, провести медичну експертизу  щодо затриманих тризубівців, по яким ішла інформація про тортури. Також серед вимог організаторів пікету є звільнення політв’язнів та негайне припинення практики «профілактичних бесід».

 

"Міліція має служити народу цієї країни, а не бути інструментом розправи з інакодумцями. Якщо ми, громадськість, не будемо уважно стежити та контролювати дії міліції, то за цієї влади вона дуже швидко може перетворитися на потужний репресивний апарат", - зазначає керівник правозахисного центру “Поступ” Костянтин Рєуцький.

“Подібні дії ми розцінюємо виключно як тиск, спробу залякати та вплинути на функціонування всього третього сектору Луганщини”, - прокоментувала акцію Зоя Буйницька, голова ЛОО ВМГО “Демократичний Альянс”.
«Ми маємо сказати хлопцям, що вони не самі, хочемо виявити їм моральну підтримку», - зазначив Олександр Антонов, голова ЛОО КУН.

 

Tags: акция, анонс, права человека, пресс
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments