capricios (capricios) wrote,
capricios
capricios

Донецький суд вирішив віддати храм Київського Патріархату УПЦ (МП)

15 лютого 2011 р. Донецький окружний адміністративний суд прийняв рішення щодо юридичного статусу храму Вознесіння Господнього у селищі Кам’янка Тельманівського району. Після двотижневого процесу акт передачі церкви УПЦ КП у 1996 році визнали недійсним. Споруда тепер має перейти у власність селищної громади. Але, зважаючи на попередні обставини та заяви мешканців Кам’янки, храм Вознесіння Господнього ймовірно забере під свій протекторат новостворена парафія Вознесіння Господнього УПЦ (Московського Патріархату).

За повідомленням порталу неполітичних новин, суддів протягом всього процесу найбільше цікавило, чи відбулись у 1995 році загальноселищні збори, на яких мешканці дізнались про процедуру передачі. Також жвавий інтерес викликав нинішній стан церкви. Ці два питання випливали на кожному засіданні, їх задавали кожному свідку.

Незважаючи на постійне наголошення суддів на тому, що розглядається скасування акту 1996 року, а не релігійна приналежність храму, це питання порушувалося всіма трьома сторонами.

Як йдеться у повідомленні, позивачі постійно плутались у свідченнях. На негативне для УПЦ КП рішення вплинула і відкрито байдужа позиція представників відповідача, Донецької обласної держадміністрації. Дві дівчини ніколи «не заперечували» або «залишали на розгляд суду». Така апатія вразила навіть одного з суддів. «Відповідачі, Ви взагалі маєте власну думку?», – дорікнув він їм. Очевидно, що думки, окремої від позиції Московського Патріархату, представники Донецької ОДА не мали.

Третя сторона, парафія Вознесіння Господнього Київського Патріархату, не була здивована таким рішенням суду, бо морально була до нього готова.

До початку судового процесу юрист Юрій Фартушний, переглянувши документи, сказав, що «позов мав взагалі залишатись без розгляду, бо строки давності в адміністративних справах складають 6 місяців. Тут минуло п’ятнадцять років. У правовій державі немає ніякого шансу виграти цей процес, але в Україні часто приймаються дивні рішення».

Таким чином ухвала суду стала черговим кроком у дивній політиці українського судочинства. Виникає питання: навіщо взагалі потрібен судовий розгляд, якщо рішення відомі та прогнозовані ще до початку процесу? Лише для того, щоби прикрити беззаконня видимістю закону?

Сторона Київського Патріархату повідомила, що «кривосуддя» буде оскаржено у апеляційній інстанції.

cerkva.info/ru/news/vesti/1312-kryvosuddia.html

Tags: Новости, УПЦ КП
Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments