Голова Донецької обладміністрації Анатолій Близнюк викликав до себе на «чоловічу розмову» головного редактора газети «Життя» Дмитра Шишкіна - через появу матеріалу про зловживання у торезькому інтернаті, повідомляє «Радіо Свобода». Як писала ТК, автора цієї статті Олену Довженко було звільнено.
Як розповів сам голова ОДА, після цієї розмови в редактора «досі руки трусяться». «Я правда сказав так, що в нього досі руки трусяться. Я йому сказав - їдь туди зі своїм кореспондентом в цей інтернат і хоча б добу там проведи. Я тебе не можу примусити - але якщо ти чесний кореспондент, добра людина - їдь туди і добу доглядай цих дітей», - сказав Близнюк.
За словами журналістки Олени Довженко, у день виходу публікації Анатолій Близнюк пригрозив звільнити начальницю відділу прес-служби Донецької ОДА Катерину Печерську. Наразі пані Печерська перебуває у відпустці, втім, про звільнення її вже повідомили. Вона сподівається, що все ж таки залишиться на посаді після виходу на роботу.
У матеріалі Олени Довженко йшлося про тяжке життя і порушення прав дітей-інвалідів у торезькому інтернаті. Журналістка каже, що не висловлювала у статті власну точку зору, а використовувала коментарі експертів. Натомість керівництво газети «Життя» звинуватило її у непрофесіоналізмі, а матеріал зняли із сайту. За словами журналістки, її змусили звільнитися.
«У п'ятницю почалось нестерпне штурхання мене. Вони мене довели. Дзвонили по телефону - головний редактор Шишкін і його заступниця Лавріненко... У понеділок мене довели до такого стану, що я просто зібрала речі і пішла», - розповіла пані Довженко.
Колеги Олени Довженко підтверджують, що керівники газети «Життя» неодноразово дозволи собі ображати журналістів за матеріали, які не конче відображають позицію влади. Їх дивує причина звільнення - «непрофесіоналізм».
А вот какие откровения торезских сирот послужили поводом для скандала.
В связи со скандальной информацией, которую 6 февраля обнародовала британская газета "The Sunday Times", благотворительная организация "М.АРТ.ИН-клуб" (г.Макеевка, Донецкой области) познакомила журналистов с двумя "выпускниками" Торезского интерната для детей психохроников.
- В вечерней школе мне не верят, что в Торезе не учили азбуке – говорят, что учат даже слепоглухонемых, - рассказала 29-летняя Наталья Горпинченко, которая сейчас проживает в "Детской деревне" Мартин-клуба. – А зачем оно тебе надо, еще научишь тебя, и будешь катать на нас жалобы - так отвечали тем, кто, как и я, хотел учиться.
Воспитанники подтверждают информацию о плохом питании и уходе.
- Съедобным в интернате были чай и хлеб, - сообщил 24-летний Евгений Мураков, который сейчас живет с родителями в Енакиево. – Еда улучшалась перед приездом комиссий. Тогда начинали и хорошо топить. А до этого мы спали по двое, чтобы было не так холодно. Маленькие дети, которые писают под себя, спали на голой сетке, чтобы не замочили матрас.
- После того как в 2008 году журналистка СТБ сняла о нашем интернате фильм, у малышей появились памперсы, а у нас бананы по праздникам, - говорит Наталья.
Так же бывшие товарищи по интернату рассказали о пережитых унижениях и пытках.
текст полностью