capricios (capricios) wrote,
capricios
capricios

«Пряма дія» проти підвищення плати за проживання у гуртожитках КПІ


Чутки про можливе підвищення плати за проживання у гуртожитках НТУУ «КПІ» знаходять підтвердження. За словами представників Студентської ради Політехніки, у всьому винна перевірка, яку проводить в університеті Головне контрольно-ревізійне управління України. У її попередніх висновках ідеться про нецільове використання грошей університетом. Зокрема, це дотації на утримання гуртожитків (ціна, що її платять студенти за проживання, менша ніж його собівартість - різницю компенсує університет), баз відпочинку, центру студентського харчування.

Відповідно, ГКРУ вимагає від адміністрації КПІ припинити ці дотації, що призведе до збільшення плати за вищезгадані послуги. Нагадаємо, що дотації структурних підрозділів університету дозволено чинним законом «Про вищу освіту» та постановою КМУ (№ 796 від 27.08.10, п.7), наказом МОН (№ 1004 від 13.11.07) і листом МОН (№ 1/11-4569 від 02.09.04). Скасування дотацій призведе до збільшення плати за проживання у гуртожитках до 280 грн на місяць («економічно обґрунтована» ціна).

Незалежна студентська профспілка «Пряма дія» і зокрема її осередок у Київській політехніці рішуче засуджує підвищення плати за будь-які послуги у виші. Забезпечення студентів житлом, харчуванням і рекреацією не можна вважати нецільовим використанням коштів. Освіта має бути доступною для всіх, а не тільки тих, хто може за неї заплатити. Для здобуття якісної освіти студенту мають бути забезпечені відповідні умови, навіть якщо вони напряму не пов’язані з навчальним процесом.

Відверто антистудентську ініціативу засудили і Студентська рада НТУУ «КПІ», і профспілка студентів, що входить до Федерації профспілок України. «Пряма Дія» вже висловила свою підтримку ініціативам Студради і профспілки. За неофіційною інформацією, від ідеї підвищення плати за гуртожиток не в захваті і ректор університету Михайло Згуровський. Студорганізації вже звернулися до Президента України, Прем’єр-міністра, Голови Верховної Ради з вимогою не піднімати плату в університеті. І навіть заявили про можливі студентські протести.

Також майже в два з половиною рази більше за проживання у гуртожитках тепер будуть платити студенти КНУ ім. Шевченка. Осередок  “Прямої дії” в Університеті Шевченка вже провів попередню зустріч зі студентами, де також було прийнято рішення боротися проти підвищення цін.

Активіст «Прямої дії» в КПІ Ілля Власюк: «Існує тенденція до цілеспрямованого урізання фінансування освіти державою. Навесні 2009  і восени 2010  нам вдалося не допустити введення у вишах більшості платних послуг. Тепер влада хоче «відігратися» на гуртожитках. Але це та сама політика перекладання витрат на плечі студентів та їхніх батьків».

Нагадаємо, що на сьогодні плата за проживання у гуртожитках КПІ становить близько 100-120 грн. на місяць. Отже, існує ризик підвищення ціни у 2-3 рази. При цьому, академічна стипендія при цьому становить 530 грн., а офіційний прожитковий мінімум за останній час зріс до 941 грн.

«Ми закликаємо студентів усіх ВНЗ спільно боротися проти згубної для вищої освіти політики держави», - заявляють активісти студпрофспілки «Пряма дія».

 

Tags: студенты
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments