capricios (capricios) wrote,
capricios
capricios

Історії ОУН-УПА остаточно не буде в підручниках з історії України

нформації про боротьбу ОУН-УПА з радянськими військами в підручниках не буде. Міносвіти не хоче виховувати людей, які "ставляться до сусідів зі злістю і ненавистю". Для вчителів-істориків готують посібники про те, як не перекручувати матеріал. "Автори змінили шкільні підручники (з історії), переписали цілий ряд розділів - зокрема, по Помаранчевій революції. Зробили їх більш об'єктивними ", - заявив міністр освіти Дмитро Табачник.
"Термін "Велика вітчизняна війна" всюди відновлений. Про ОУН-УПА мова теж йде, але картина об'єктивна. Був радянський партизанський рух, скільки там брало участь людей, і які втрати він завдав гітлерівцям. І був націоналістичний партизанський рух, скільки в ньому брало участь людей, і які вони завдали втрати гітлерівцям. Які втрати завдали радянським військам - про це навряд чи буде в підручнику", - цитує його "Сегодня".

Щодо того, чи є актуальною зараз тема спільних підручників з історії з Росією і Польщею, Табачник відповів: "Підручників поки навряд чи. А ось посібників для вчителів - так. Це дорослі люди з вищою освітою, які не повинні ставитися до сусідів зі злістю і ненавистю. Вони повинні толерантно і з розумінням викладати свій навчальний матеріал. Принаймні, його не фальсифікувати і не пересмикувати".

Відзначимо, що держава розраховує перевести усі навчальні матеріали для школярів у програму на базі 4G-мережі, і таким чином заощадити 400 млн грн на виданні підручників.

Влада розраховує, що 1,5 - 2 млн школярів зможуть придбати нетбуки вартістю до 2 тис. грн за схемою безвідсоткового кредиту. А відмінники зможуть отримати нетбуки безкоштовно. Процентна ставка за кредитом для інших школярів уточнюється.
Tags: история, политика, шок, шоу
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments