capricios (capricios) wrote,
capricios
capricios

Студенти університету Шевченка протестуватимуть під Червоним корпусом

 

У вівторок, 29 березня, о 15:00 відбудеться акція протесту студентів КНУ імені Тараса Шевченка. Вони рушать колоною від метро „Льва Толстого” до Університету.  Під Червоним корпусом мешканці студентського містечка висловлять свій протест проти підняття цін в гуртожитках.

Адміністрація Київського національного університету імені Тараса Шевченка анонсувала підняття цін на гуртожитки. Керівництво ВНЗ вирішило збільшити оплату за проживання для мешканців студмістечка більше ніж в два рази.

Як заявляють організатори акції, студентська профспілка „Пряма дія”: „Це вже вдруге за рік адміністрація піднімає ціну за проживання в гуртожитках. Незважаючи на очевидну непопулярність такого кроку, керівництво Університету навіть не спробувало докладно пояснити, за що платять студенти. Перемовини і бесіди ведуться лише з підконтрольними ректорату структурами, а звичайних студентів просто ставлять перед фактом підняття цін”.

На сьогоднішній день, студентами вже зібрано близько 2000 підписів під листом протесту. На масовій сходці мешканців студентського містечка було вирішено провести акцію протесту під Червоним корпусом Університету з вимогою скасувати рішення про підвищення цін в гуртожитку.

Організатори акції також заявляють, що на деяких активістів вчиняється тиск. Як зазначив студент біологічного факультету, який попросив не називати свого імені, після початку збору підписів в гуртожитку була розповсюджена інформація, що всіх незгодних з підвищенням будуть виганяти з університету. «Відповідно, після такої заяви частина з нас боїться підписуватися”, - додав він.

Слід зазначити, що з ініціативою студентів КНУ імені Шевченка вже висловили солідарність їх колеги з Парижу. Представники Сорбонни, Вищої Школи Соціальних Наук, Університету Рене Декарта, Університету Париж 8 Сан-Дені та ін. провели пікет на площі Сорбонни. Активістка «Amnesty International», що була присутня на акції, заявила, що за права студентів мають боротися самі студенти, а не професійні бюрократи. На її думку цензура і контроль протирічать принципам студентської освіти.

Акції відбудуться без участі жодних політичних партій.

„Якщо якась із партій з'явиться на акції, ми вважатимемо це відвертою провокацією”, - додають активісти профспілки.

Tags: Киев, акция, анонс, студенты
Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments