capricios (capricios) wrote,
capricios
capricios

Акція на підтримку Олександра Володарського у Києві


 Завтра о 14:00 під будівлею Державного департаменту України з питань виконання покарань (вул. Мельникова, 81) відбудеться акція на підтримку громадського активіста Олександра Володарського. З нагоди 13 річниці з дня утворення Департаменту солідарні із Олександром активісти виступлять на його підтримку, “привітають” департамент зі святом та принесуть “подарунки”.

На сьогоднішній день із Департаменту надходять вказівки не випускати Олександра за межі виправного центру, де він перебуває, перетворюючи таким чином сам виправний центр на тюрму із суворішим, ніж це передбачено законом, режимом. Проти нього чиняться провокації, заборона виходу на роботу за межі центру мотивується завідомо неправдивою інформацією, що нібито Володарський скликає за межами виправного центру прес-конференції. Сам засуджений активіст жодних прес-конференцій не скликав, але вітає індивідуальні візити журналістів до нього.

Активісти, що прийдуть у п’ятницю пікетувати департамент, також звертають увагу на те, що із 2012 року на території виправних центрів буде дозволений мобільний зв’язок, і вимагають від департаменту докласти зусиль до прискорення його легалізації у цих закладах. Зараз зв’язок із засудженими, які не становлять великої небезпеки для суспільства, можливий тільки через таксофони, які часто не працюють і потенційно прослуховуються. Активісти вважають цю ситуацію неприпустимою і вимагають швидшої легалізації мобільного зв’язку у виправних центрах.

 Довідка: Олександр Володарський був засуджений до року обмеження волі за проведення театралізованої акції протесту проти Національної експертної комісії України з питань захисту суспільної моралі. Стаття 296 ч.2 Кримінального кодексу України (хуліганство, вчинене групою осіб) передбачає наявність у вчинку неповаги до суспільства («прагнення показати свою зневагу до існуючих правил і норм поведінки в суспільстві, самоутвердитися за рахунок приниження інших осіб, протиставити себе іншим громадянам, суспільству, державі. Вказана неповага має бути явною. Це означає, що неповага до суспільства є очевидною, безсумнівною як для хулігана, так і для очевидців його дій»). Олександр та його адвокат вважають, що у випадку акції протесту мотив неповаги до суспільства, приниження інших осіб та протиставляння себе іншим громадянам є очевидно відсутнім, а отже, за цією статею необхідне повне виправдання. Зараз справа перебуває на касаційному розгляді у Верховному Суді України.

Tags: Киев, акция, анонс, понравилось у блоггеров
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 2 comments