capricios (capricios) wrote,
capricios
capricios

ГогольFESTу не буде

ГогольFESTу, який чотири роки поспіль відбувався у вересні у Київі, більше не буде. Про це повідомив президент фестивалю Влад Троїцький. «У мене вже немає сил на власні гроші робити фестиваль, державі він не потрібен. Два роки я робив його за свої кошти, інші два – з допомогою Уткіна (голова IT-корпорації «Квазар-Мікро»). Більше я робити ГогольFEST не буду, це нереально. Можливо цього року замість Гогольfestу відбудеться якась польська програма», – пояснив він.

За оцінкою Троїцького, на фестиваль потрібно 500 тисяч доларів щороку. Ці гроші вдавалося знаходити за допомогою Євгенія Уткіна та друзів, які безкоштовно надавали обладнання, транспорт і людей. Держава жодного року не виділяла гроші на міжнародний фестиваль сучасного мистецтва.

Перші три роки держава надавала приміщення, але минулого року й з цим виникли проблеми. З приходом нового директора Наталії Заболотної «Мистецький арсенал» став недоступним для ГогольFEST. Минулого року фестиваль провели у павільйонах кіностудії імені Довженка. «Я не буду проситися цього року», – наголосив творець ГогольFESTу.

Такі самі проблеми відчуває й решта популярних українських фестивалів: «Молодість», «АртПоле», «Джаз Коктебель». «З державою працювати складно. Державні кошти, як правило, надходять після проведення фестивалю й можуть урізатися, або взагалі не передаватися», – зауважив арт-директор «Молодості» Андрій Халпахчі.

Варто зауважити, що найбільші театральні фести Європи – Авіньйонський та Единбурзький – фінансуються на 40% з муніципального та державного бюджетів.
tisk.org.ua/

Tags: Киев, деньги, фестиваль
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 1 comment