capricios (capricios) wrote,
capricios
capricios

Андрій Куліков про сучасну журналістику, блогосферу та суспільне телебачення

Ви працювали в Інерньюз, основним напрямком діяльності, окрім підвищення професійного рівня журналістів, є створення інноваційних редакцій та долучення до журналістики непрофесіоналів, себто блоги в маси.

Блог до журналістики має дуже опосередковане відношення. Я не поділяю думки, що  блог – це журналістика, за окремими винятками. Блог, на мою думку – це сучасна форма щоденників, що  вели наші предки, котрі не мали нинішніх технічних можливостей. Тому коли я чую розмови про громадську або публічну журналістики, я думаю, що ми тут в один казан валимо багато різних понять. І певним чином ми видаємо бажане за дійсне, або просто нову форму намагаємося виставити, як нову сутність.

За радянських часів існував інститут робсількорів, існував інститут юнкорів. Себто людей які не були професіоналами, так вони час від часу писали, але журналістика не була їхньою професією. І насправді їхня діяльність була більш організована, і їм допомагали професійні журналісти. Крім того, їхня діяльність була підґрунтям, на якому жила професійна журналістика. Тому що вони повідомляли теми, вони давали якийсь аспект, новий. Але в них не вистачало за своєю основною роботою, ані навичок, ані часу, щоби розвивати ці теми. І я думаю, що сучасна, вся так звана громадська журналістика вона, по суті, є новітньою формою того самого.

полностью

Tags: Киев, журналистика, интернет, люди
Subscribe

Recent Posts from This Journal

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments