capricios (capricios) wrote,
capricios
capricios

У Москві читали мантру на підтримку Володарського

 16 червня у Москві пройшла акція солідарності із активістом Олександром Володарським. Учасники пікетування посольства України у Москві підтримували умовно-дострокове звільнення Олександра із Ірпінського виправного центру №132, де активіст відбуває покарання за акцію протесту проти Національної експертної комісії з питань суспільної моралі. Питання умовно-дострокового звільнення для активіста має розглядатися 21 червня. На знак солідарності із Володарським пікетувальники грали на варгані та читали мантру «Худо удо чудо юдо уд суд УДО УДО Саше Саше».


Від початку пікет був заявлений на 30 осіб, але префектура Центрального адміністративного округу Москви не дозволила проведення акції у такому форматі, мотивуючи це «втручанням у судову систему іншої держави», незважаючи на те, що на цьому місці вже проводилися санкціоновані міською владою повноцінні пікети на підтримку Володарського та інших активістів.


Довідка: Олександр Володарський був засуджений до року обмеження волі за проведення театралізованої акції протесту проти Національної експертної комісії України з питань захисту суспільної моралі. Стаття 296 ч.2 Кримінального кодексу України (хуліганство, вчинене групою осіб) передбачає наявність у вчинку неповаги до суспільства («прагнення показати свою зневагу до існуючих правил і норм поведінки в суспільстві, самоутвердитися за рахунок приниження інших осіб, протиставити себе іншим громадянам, суспільству, державі. Вказана неповага має бути явною. Це означає, що неповага до суспільства є очевидною, безсумнівною як для хулігана, так і для очевидців його дій»). Олександр та його адвокат вважають, що у випадку акції протесту мотив неповаги до суспільства, приниження інших осіб та протиставляння себе іншим громадянам є очевидно відсутнім, а отже, за цією статею необхідне повне виправдання. Зараз справа перебуває на касаційному розгляді у Верховному Суді України.

Додаткова інформація у справі Олександра Володарського:

http://free.shiitman.net

Додаткова інформація про ситуацію в Ірпінському виправному центрі №132: http://samozahist.org.ua/?p=39499

Tags: акция, права человека
Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments