capricios (capricios) wrote,
capricios
capricios

На Прикарпатті їли бануш з "живого" вогню

Учора, 19 червня, у селі Верхній Ясенів в урочищі Запідок Верховинського району Івано-Франківської області пройшло традиційне свято "Полонинське літо". На фестиваль з'їхалися люди з різних куточків України та світу. Організаторами свята виступили управління культури Івано-Франківської облдержадміністрації, Верховинська районна державна адміністрація та Верховинська районна рада.

Різноманітну молочну продукцію власного виробництва представили на продаж 22 сільські громади, фермерські та селянські господарства району; 150 народних умільців запропонували гостям вишиванки, прикраси з бісеру, атрибути народних українських костюмів.

Святкування пройшло із традиційними гуцульськими розвагами, було запалено полонинську ватру, діяла виставка-ярмарка. Можна було купити ліжники, глиняний посуд, гуцульський одяг. За старовинні вишиванки правили 200 грн.

Також гуцули частували гостей продуктами з овечого молока. Різні види традиційних гуцульських сирів (будз, бринза, вурда) торгували 40 грн за кілограм. Справжній банош варили на "живому" вогні й продавали по 5 грн за тарілку.

На Верховинщині працюють над тим, аби реалізувати два інвестиційні проекти щодо розвитку вівчарства.

Як зазначив голова Верховинської районної ради Ярослав Кікінчук, інвесторами проектів, загальна вартість яких майже півтора мільйона гривень, стануть підприємці з Харківщини та Верховинщини. Результатом запланованого буде утримання на місцевих полонинах 1000 овець.
gazeta.ua/articles/life-photo/387413


надо же - старинные вышиванки - и так недорого!

Жаль, что нет возможности поехать-посмотреть свою Украину.
Tags: еда, кухни народов мира, национальный костюм, свято, этнография
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments