capricios (capricios) wrote,
capricios
capricios

Навіщо було Лукіянику на початку 90-х захищати Церкву, щоб тепер власноруч штовхати її до розколу? —

На засіданні Священного Синоду УПЦ 28 червня 2011 року було прийнято рішення визнати діяльність громадянина Лукіяника Валентина Борисовича антицерковною, деструктивною і такою, що вносить смуту в церковне і суспільне життя. Синод відлучив В.Б. Лукіяника від церковного спілкування до принесення щирого публічного покаяння (журнал №56).

Православна громадськість неоднозначно сприйняла таке рішення Синоду — від повної підтримки до обурення. На основні запитання щодо необхідності здійснення такого рішучого кроку відповідає постійний член Священного Синоду Української Православної Церкви, керуючий справами Української Православної Церкви архієпископ Білоцерківський і Богуславський МИТРОФАН.

Для того, щоб правильно зрозуміти рішення Священного Синоду, потрібно здійснити невеликий екскурс у минуле. Дійсно, православні братства ще в XVII столітті після заключення Брестської унії організовувалися для того, щоб захищати права православних, берегти православ’я на західних територіях України. Тоді братства справді виконували функції захисту чистоти віри, тому що окремі члени єпіскопату схилялися до прийняття унії.

Реалії не такого далекого минулого знову поставили питання про необхідність захищати православ’я. У 1990-х роках виникла потреба відстоювати інтереси і права Православної Церкви, віруючих, і в цьому Церква покладалася і на допомогу мирян. Люди об’єднувалися в організації, групи, які також почали називатися братствами. Братства як могли захищали Церкву від спроб греко-католиків і прихильників автокефалії захоплювати православні храми, тому священноначалля дало своє благословення на їхню діяльність.

Поки точилася боротьба за православні храми, братства, в тому числі й ті, що пізніше ввійшли до організації «Союз православних братств України», очолюваної В.Лукіяником, виконували важливу для Церкви місію. Вони чимало зробили для захисту і Церкви, і прав віруючих, особливо в західних регіонах України.

текст полностью

это тот Лукьянык, который устраивал крики вокруг перфоманса Володарского.
Tags: Володарский, противостояние, церковь
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments