capricios (capricios) wrote,
capricios
capricios

Старець Зосима проти «Світу православ’я»

Олігархи крутять вже не лише медіа-ресурсами, але зазіхнули на Церкву. У них індульгенція - заповіт російського шовініста «старця Зосими». Страждають журналісти.

«Один із найбільших спонсорів Української православної церкви Московського патріархату, голова холдингу "Донецьксталь" Віктор Нусенкіс, згортає фінансову підтримку церкви», - така інформація з’явилася у мас-медіа.

На практиці це означає, що кругленька сума, яка йшла щомісяця на інформаційні проекти Київської митрополії УПЦ Московського патріархату тепер перейде в інші кишені.

Телефоную колегам із «Гласу» (телеканал Нусенкіса) - підтверджують факт того, що їм припинили фінансування.

Тепер прес-секретарю митрополита Володимира, отцю Георгію Коваленкові та його команді доведеться перелаштовуватися на марші, доводити, що гроші не можуть перемогти віру та свободу.

Формальна підстава демаршу Нусенкіса - сварка між прихильниками глави УПЦ МП, митрополита Володимира (Сабодана) та противниками автокефальних тенденцій в Українській православній церкві, що відбулася на помісному соборі.

Як розповідають очевидці, нівроку намолений мільярдер влаштував істерику з приводу того, що УПЦ МП може колись отримати повноцінний помісний статус, такий, як наприклад, має тепер Російська православна церква. Гріх страшний! За логікою православного товстосума, цього не може бути тому... що не можу бути.

Нусенкіс відомий не лише тим, що вийшов із середовища радянських директорів шахт Донбасу та на початку 90-х років зколотив величезний капітал, але й завдяки тому, що вважає себе духовним чадом старця Зосіми Сокура. Цього ченця з Донеччини вшановує навіть Віктор Янукович. Свого часу проросійський архімандрит (до речі, народився у Свердловській області) перед смертю заповів молиться лише на Москву, бо, бач, там сходить православне сонце... Йому з за териконів виднілися не золоті бані Софії Київської, а рубінові зірки московського Кремля.  

Це лише на перший погляд дивно, що довгобородий власник «заводів і параходів» Нусенкіс відкрито пішов на шантаж всієї Української Церкви. Телеканал Нусенкіса «Глас» довгий час був потужним інформресурсом УПЦ Московського патріархату і це відчутний удар. За багато років на «Гласі» сформувалася потужна команда журналістів-професіоналів, зорієнтованих на релігійну тематику. Вони перестали бути сліпими виконавцями того, хто платить їм зарплатню...

Певно донецький багатій вважає, що його бачення релігійних питань компетентніше, ніж у цілого помісного собору, а тим паче - у журналістів «Гласу».

Видно, йому гріє душу, що він увійшов до півсотні найбагатших людей України (рейтинг журналу «Фокус») і дивлячись на цілий собор, повторював подумки фразу з Ільфа та Петрова: «Паниковский вас всех купит и продаст, потом снова купит, опять продаст.. но уже дороже!».

От тільки кому? Як розповідають аналітики, богомол Нусенкіс орієнтується на Московського патріарха Кирила та Росію, а не на митрополита Київського Володимира. Відповідь на це така: частина його підприємств знаходяться у Росії, а гроші, як відомо, вимагають, щоб їх примножували. І Бог тут не до чого!   

На передій план вийшла стара, як світ тема - гроші та віра. Їх співмірність.

Євангельська притча  про те, що легше верблюду пройти крізь вушко голки, ніж багатому у Царство Небесне, тому підтвердження.

Крім того, це ще один приклад залежності вітчизняних засобів масової інформації від великого капіталу. Перед великими грошима журналістів не може врятувати навіть авторитет Церкви. Диктат капіталу навіть у межах релігійної конфесії є великою проблемою. 

На одну проукраїнську політику знаходиться - інша. Антиукраїнська.

Тепер Київській митрополії доведеться обмежитися передачею на каналі «Ера».

Хоча, втративши Нусенкіса, колеги-релігійники отримали набагато більший дар - свободу. З цим їх можна лише привітати. А отець Георгій Коваленко тепер зможе у своєму редакторському кабінеті з щирою душею написати слова ще одного «старчика» - Григорія Сковороди «Нусенкіс мене ловив і не впіймав».

Tags: НОВОСТИ, УПЦ МП, журналистика, религия, церковь
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments