capricios (capricios) wrote,
capricios
capricios

Профспілки вимагають скасувати пенсійну реформу

«Вийди на вулицю, бо не вийдеш на пенсію!». - під таким гаслом профспілкові активісти й студенти пікетували президентську адміністрацію з вимогою до Віктора Януковича накласти вето на закон про пенсійну реформу.

 

 

Акцію протесту в Києві організували студентська профспілка «Пряма Дія», «Автономна спілка трудящих», незалежна профспілка «Захист Праці» та громадська ініціатива «Феміністична офензива». Активісти стверджують, що вимогу до глави держави заблокувати пенсійну реформу підтримують їхні прихильники в цілій низці міст України, в яких до кінця цього тижня очікуються флеш-моби, розповсюдження листівок та інші акції протесту.

Що не влаштовує в законі

Один з організаторів київської акції, представник «Автономної спілки трудящих» Володимир Заєць сказав в інтерв'ю Deutsche Welle, що законом встановлене невиправдане, на його думку, збільшення пенсійного віку для жінок. Ухвалений парламентом закон, за словами активіста, передбачає ще й «незрозумілу шахрайську схему з перекидання коштів до накопичувальних фондів». Заєць упевнений, що в разі банкрутства цих фінансових структур пенсійні внески громадян можуть раптово зникнути, а обіцяні прибутки обернутися збитками.

Минулої п'ятниці з аналогічними вимогами президентську адміністрацію пікетували активісти Федерації профспілок України. А в четвер ті самі вимоги висунула до Януковича Івано-Франківська міська рада.

Стратегія опору

У разі підписання президентом закону про пенсійну реформу, слід очікувати звернень до Конституційного суду, сказав Заєць. Активіст повідомив, що профспілки готують альтернативні законопроекти, які передбачають зменшення пенсійного віку, скасування обмежень для пенсіонерів, які бажають працювати, а також пропонують скоротити робочий час з нинішніх 48 годин на тиждень до 35-38, як у країнах ЄС. На думку Зайця, втілення в життя такого альтернативного законопроекту допомогло б не лише захистити здоров'я українців, а й дозволило б «збільшити кількість робочих місць для молоді, якій нині вкрай складно знайти роботу».
Tags: акция, законодательство
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments