capricios (capricios) wrote,
capricios
capricios

Открытие выставки

Луганський обласний художній музей презентує виставку творів народного художника України, лауреата Національної премії України ім. Тараса Шевченка Марії Приймаченко (1909-1997), присвяченої 100-річчю від дня її народження.

Відкриття виставки відбулося 30 липня 2009 року о 14.30. в залі № 18 музею (вул. Поштова, 3).


На виставці представлено 40 робіт наївного мистецтва з фондів Дирекції художніх виставок України (м. Київ). Виставка демонструє деякі періоди творчості народної художниці - 1977-78 рр., 1985-88 рр., 1990-95 рр.


Народилася Марія Овксентіївна Примаченко (Приймаченко) в селі Болотня Іванківського району Київської обл. і майже все своє життя працювала у рідному селі.

В основі світосприйняття М.Приймаченко - відчуття нероздільності природи, всього сущого на Землі. Творити для людей, творити для всеперемагаючої краси - у цьому бачила майстриня сенс свого життя. У творчості Марії Овксентіївни узгоджуються тематично-сюжетні й орнаментально-декоративні композиції. Понад 60 років вона присвятила улюбленій справі - малюванню, залишивши людям великий творчий спадок. її твори розійшлися по музейних колекціях України та приватних збірках, на згадку про майстриню залишилися також у друзів та шанувальників її мистецтва. .


Серед видатних діячів культури XX ст. Марія Приймаченко посідає одне з найпочесніших місць. її ім'я - поруч з іменами таких майстрів наївного мистецтва світу, як Анрі Русо, Ніко Піросманішвілі.

http://artmuseum.lg.ua/news.php?shownews=165

Tags: События
Subscribe

 • 27 лет назад, 29 марта 1995

  В Луганске был совершен первый звонок по мобильнику. 29 марта 1995 года в здании ДК Ленина прозвучали первые гудки в трубке мобильного. Тогда…

 • В Луганске откроют историко-технический музей

  Новый историко-технический музей планируется открыть в Луганске. Об этом сегодня на брифинге в Луганском горсовете сообщила начальник городского…

 • (no subject)

  Сегодня, 19 марта, в три часа дня движение по улице Советская в центре Луганска было парализовано. Причиной стала акция протеста, которую…

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments