capricios (capricios) wrote,
capricios
capricios

Демократія рабів

Оригинал взят у jesfor</lj> в Демократія рабів
У мене є кілька знайомих, які працюють в різних банках на рядових посадах. У більшості з них - типова ситуація: о 8.30 вони приходять на роботу, не раніше 19.00 - йдуть додому, мають один вихідний на тиждень і заробітну плату у розмірі 2,5-3 тис. грн. Всі працівники мають вищу освіту за престижними економічними спеціальностями. Одна моя знайома в такому режимі працює вже шість років касиром у банку. Спочатку вона думала, що на цій роботі вона не затримається більше двох років, поки не виплатить кредит, узятий в цьому ж банку. Потім - поки не знайде собі кращої роботи. А потім вона прийшла до висновку, що її сьогоднішня робота не така вже й погана - не гірша, ніж у інших.

Їй вистачає грошей хіба що на те, щоб удвох з подругою знімати кімнату в двокімнатній квартирі, скромно харчуватися і скромно вдягатися. У неї, як один день, минуло вже шість років життя. Вона це розуміє, проте щиро вірить, що вона має право вибору. Вона вірить, що коли захоче, завжди зможе кинути цю роботу - і перейти на іншу. Але не кидає, бо обирати можна тільки з абсолютно аналогічних варіантів.

Якщо узагальнити, то в схожій ситуації живе більшість наших громадян. Фактичний сенс існування у них - за харч, одяг і стерпне житло віддавати головну цінність свого життя, свій час. Джерело
Загалом, я підтримую ці слова. Саме з цих міркувань під час останнього пошуку роботи я розглядав працевлаштування в банку лише як останній варіант (врешті, вони самі відморозилися і після 2-х співбесід навіть не передзвонили).  Мешканці провінції чомусь заздрять "столичним" людям, мовляв ті багато заробляють. Насправді, заробляють вони, як зазначено в статті, виключно на своє більш менш адекватне існування (лише на оренду житла йде 30-40% з/п). І не більше. Ні про який розвиток, подорож всесвітом, професійне зростання, опанування нових навичок і поряд не стояло. 

Напевно, саме це і є трагедією сучасного українця: в країні немає інструментів та механізмів для розвитку та використання людського потенціалу. В цій ситуації лише один вихід - будувати альтернативні інституції та сфери, де реалізовувати себе. Або... тікати з карїни (що робить левова частка співгромадян).


Tags: деньги, очень понравилось у блоггеров, психология, разлагающая буржуазия
Subscribe

Recent Posts from This Journal

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 12 comments

Recent Posts from This Journal